Donanım

Nvidia Ekran Kartı Satın Alma Rehberi

nvidia-ekran-karti-alim-rehberi

Nvidia ekran kartı özellikleri ihtiyaçlara ve bütçeye göre değişiyor. Etkili bir ekran kartı kullanımı için genel olarak ve marka bazında dikkat edilmesi gerekenlere bakmak faydalı olacaktır. Ekran kartı satın alma rehberi birçok açıdan faydalı olabilir.

Nvidia Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Nvidia ekran kartı almadan önce kullanım amacınızı belirlemelisiniz. Tüm gününüz grafikler ve yüksek çözünürlüklü oyun çeşitleriyle geçiyorsa iyi kapasitesi yüksek bir ürün önerilir. Soğutma özellikleri, VRAM, GPU kriterlerinde üst limitlere yakın seçimler yaparak daha iyi bir ekran kartı deneyimi yaşamış olursunuz. Nvidia markasında karar verdiyseniz nesil özelliklerini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

  • Kart hakkında sunulan doğrudan verilen bilgilere önem vermelisiniz. Hangi platform üzerinden alacaksanız, teknik özellikleri incelemelisiniz. Her ürünün farklı teknik özelliği olduğundan, önemli bir değerlendirme alanı olacaktır.
  • Nvidia ekran kartı satın alma sürecinde oyun için alacağınız bir ürüne odaklanmalısınız. Yani kart, oyun amacıyla kullanılıyor ve direkt aldığınız ekran kartlarından farklı bir çerçeveye bakabilirsiniz.
  • Oyun için alacağınız Nvidia ekran kartı, görsel özelliklere göre değerlendirilebilir. Belki de en belirleyici kriterlerden biri bu olacaktır.
  • GB özelliği beğendiğiniz düzeyde olmalıdır. Bit sayısı ile beraber, en iyi verim alacağınız Nvidia ekran kartı ürünlerini bulma şansınız artacaktır. Hem oyun depolama hem de hız anlamında önemli bir destek elde etmiş olursunuz.
  • Donanımlar size hitap ediyor olmalıdır. Bir anlamda fiyat performans dengesini iyi sağlamalısınız.

Karşılaştırmalı Nvidia Ekran Kartı Seçimi

Karşılaştırmalı bir Nvidia ekran kartı seçimi yapacaksanız dikkat etmeniz gerekenler: Örneğin 980 ve 760 ekran kartı arasından seçim yaparken, ekran kartı sayısal kısmının ilk rakamlarına önem vermelisiniz. Yani 9 rakamı 7 rakamına göre daha yeni nesil bir ürün olduğunu gösterir. Dolayısıyla hız ve diğer açılardan da farklı bir sonuç alabilirsiniz.

Nvidia Ekran Kartı Fiyatları

Bütçeniz daha eski ürünlere uygunsa, birbirine yakın iki ürünü, yine en yakın olana göre seçebilirsiniz. Model sıralamasında ilk rakamlara göre seçim yaparak basit ve etkili bir yöntem elde etmiş olursunuz.

Grafik kartı özelliklerinde son iki rakam belirleyici olacaktır. Bu kısım, markanın ürün fiyatlandırmasında da etkilidir. Nvidia ekran kartı fiyatı 6 bin 30 bin TL arası değişiyor.

Bu yazı hazır makale editörleri tarafından yazılmıştır. İçerikle ilgili aklınıza takılan konular ve merak ettikleriniz için lütfen öncesinde yorum formundan soru sorunuz.

Demiray Bilişim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir