Donanım

Intel 11. Nesil İşlemci Avantajları ve Özellikleri

intel-11-nesil-islemci-avantajlari-ve-ozellikleri

Dünyanın en büyük markalarından biri olan Intel, işlemci dünyasında liderliğini sürdürürken bilgisayar dünyasının bir dönemine damga vuran İ serisi işlemcilerinde 11.nesil teknolojisini bir süre önce tanıttı. Tanıtılan yeni nesil işlemci özellikleri ve avantajları ile bilgisayar kullanıcılarından tam not almayı başardı.

Yeni Mimari Teknolojisi

Intel daha önce üretmiş olduğu 3, 5, 7 ve 9.nesil işlemcilerinden farklı olarak 11.nesil işlemcilerinde eş zamanlı uyum içerisinde çalışan ve yapay zekâ tabanlı performans etkisi sayesinde çekirdek ve grafik mimarilerini en iyi şekilde sunmaktadır. Bu durum dizüstü ve bilgisayarlarda performansı önemli bir ölçüde arttırıyor.

Grafikler Daha Güçlü

Intel, yeni nesil işlemcisinde kullandığı grafik mimarisi sayesinde hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarlar için 4K veya 1080p kalitesindeki oyunları güçlü grafiklerle oynamanıza imkân sağlıyor. Ayrıca grafik mimarisi sayesinde 20 adede kadar PCle 4.0 şeridi GPU birimlerine destek vermektedir.

Yapay Zekâ Sayesinde İyileştirilebilir Performans

11. Nesil işlemci içerisinde yer alan yapay zekâ, kullanılan uygulamaları analiz ederek en iyi performans konusunda kendini optimize etmektedir. Böylece kullanıcıya sürekli olarak kullandığı programlar için en iyi performans deneyimini sunmaktadır.

Daha Hızlı İnternet Deneyimi

Intel 11.Nesil İşlemciler, WI-FI teknolojisinde gücünü 3 kat arttırarak daha iyi bir internet bağlantı hizmeti sunmaktadır. İçerisinde 6/6E (gig+) bulunan işlemciler Thunderbolt4 teknolojisi ile uyumlu çalışmaktadır.

Hız Aşırtma Devrede

İşlemcilerin kilitli ve kilitsiz modelleri bulunmaktadır. Çarpan kilitsiz serisi 11.nesil işlemciler ile CPU limitleri zorlanarak oyuncular ve içerik üreticileri için özellikle güçlü işlem sorgusu gerektiren durumlarda hız aşırtma ile kolaylık sağlamaktadır.

İşletmelere Yönelik İşlemci

Intel vPro® platformu üzerinde geliştirilen 11. Nesil Intel® Core™ işlemciler, çalışanlar için iş sınıfı olağanüstü bilgisayar performansı sunarken BT’ye donanım tabanlı güvenlik ve modern uzaktan yönetim özellikleri sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir